Insha Ventures ve Ozan Elektronik Para’dan Stratejik İş Birliği


Yerliara tarafından, Ekonomi kategorisinde 5 gün önce paylaşıldı.


FinTech girişim kurucusu olarak faaliyet gösteren Insha Ventures, bireysel kullanıcılar ve KOBİ'leri finansal hizmetlerle buluşturan Ozan Elektronik Para ile açık bankacılık alanında stratejik bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile Ozan SuperApp kullanıcıları, kıymetli maden al-sat'tan fatura ödemelerine, döviz al-sat’tan sanal IBAN’a kadar birçok finansal servis ve hizmeti Albaraka API platformu altyapısı ile Ozan SuperApp uygulaması içerisinden hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın iştiraki olan ve Türkiye’nin ilk FinTech girişim kurucusu olarak 2020 yılında faaliyetlerine başlayan Insha Ventures ile bireylere ve kurumlara yeni nesil finansal servis hizmetleri sunan Ozan Elektronik Para açık bankacılık alanında güçlerini birleştirdi. Albaraka API Platformu alt altyapısının Ozan SuperApp’e eklenmesine yönelik stratejik iş birliği sayesinde Ozan SuperApp kullanıcıları artık 7/24 para transferi, kıymetli maden al-sat, döviz al-sat ve fatura ödeme gibi birçok işlemlerini hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilecek.

“Türkiye’de Açık Bankacılığın Öncüsüyüz”
Ozan Elektronik Para ile insha Ventures’ın iş birliğini değerlendiren Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, ‘‘Albaraka Türk Katılım Bankası olarak ‘Geleceğin dijital bankacılık ürünlerini birlikte inşa edelim’ sloganıyla başlattığımız Albaraka API platformu ile Türkiye'de açık bankacılığın öncüsü olmaya devam ediyoruz. Insha Ventures ve Ozan Elektronik Para’nın finansal teknolojiler ekosistemine katkı sağlayacak bu iş birliğini çok değerli buluyorum” dedi. 

“FinTech Ekosisteminin Gelişmesinde Köprü Görevi Üstleniyoruz”
Insha Ventures olarak Türkiye’de fintech ekosisteminin gelişmesi adına çok önemli bir köprü görevi üstlendiklerini vurgulayan Insha Ventures Genel Müdürü Yakup Sezer de şunları söyledi: ‘‘Insha Ventures olarak süper uygulamalara; hesap, yatırım ürünleri, ödemeler ve para transferi kategorilerinde yer alan API’lerimizle altyapı sunarak destek veriyoruz. Ozan SuperApp ile gerçekleştirdiğimiz geniş kapsamlı iş birliği de bu noktada Türkiye finansal hizmetler endüstrisine katkı sağlayacak önemli bir adım. Bu iş birliği sayesinde Albaraka Açık Bankacılık Platformumuz ile Ozan SuperApp’in kullanıcılarına hesap, 7/24 para transferi, kıymetli maden al-sat, döviz al-sat ve fatura ödeme gibi birçok ürünün bir arada sunulmasını sağlayacağız.”

“İş Birliği Kültürümüzün Önemli Bir Sonucu”
Ozan Elektronik Para Genel Müdürü Ömer Suner ise “Ozan SuperApp ile kullanıcılarımızı hem kendi bünyemizde geliştirdiğimiz hem de alanında öncü iş ortaklarımızla birlikte hayata geçirdiğimiz finansal servis uygulamalarıyla buluşturmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz Visa üyeliğimizin ardından insha Ventures ile bu stratejik iş ortaklığımız, şirketimizin merkezine koyduğumuz iş birliği kültürümüzün önemli bir sonucu’’ diye konuştu.

Insha Ventures Hakkında: 
Insha Ventures, Albaraka Türk tarafından hayata geçirilmiş, finansal teknoloji alanındaki bilgilerini kullanacakları ve kapsamlı piyasa deneyimleri ile Türkiye'nin ilk fintech girişim kurucusu olarak faaliyet göstermeye başlayan bir şirkettir. Bünyesinde yurt dışı dijital bankacılık hizmeti insha, mobil pos çözümü Alneo, senetleri dijital ortama taşıyan SEMOSİS, zincir marketleri ATM’ye çeviren NakitBasit, uzaktan müşteri edinim servisi KimlikBasit gibi önemli finansal teknoloji markaları bulunmaktadır.

Ozan Elektronik Para Hakkında:
Yeni nesil finansal teknoloji (fintech) girişimi olan Ozan Elektronik Para A.Ş. (Ozan) tüm dünyada bireysel kullanıcılar ile küçük/orta ölçekli işletmeleri finansal servislerle buluşturmak amacıyla kuruldu. 6493 sayılı yasa kapsamında BDDK tarafından elektronik para lisansı verilen Ozan, Ocak 2020’den itibaren de TCMB’nin denetim ve gözetiminde hizmet vermektedir. Ozan, kullanıcılarına güvenli bir şekilde Ozan SuperApp aracılığı ile saniyeler içinde hesap açma, hesaba para gönderme, sanal kart oluşturma, karekod ile ödeme, yurt içi ve yurt dışı fatura ödeme ve oyun kodu gibi hizmetler sağlarken, bu çözümlere ek olarak Sanal POS ve Mobil POS ürünleriyle de küçük/orta ölçekli işletmeleri finansal servislerle buluşturmaktadır. ozan.com
 
Bu yazı için henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu sen yaz :)


Yorum yaz:
E-Mail adresiniz yorumda gözükmeyecektir.
Ara
En çok okunanlar